Tonery

Tusze

regeneracja

sprzedaż

Tonery, Tusze - Oferujemy oryginalne i zamienniki tuszy, tonerów. Potrzebujesz czegoś a my nie mamy - PISZ.Zapraszamy. DOBRACENA
R E K L A M A
[Allegro.pl - aukcje online - kup lub sprzedaj w atrakcyjnej cenie!]
   Strona główna  | O nas  | Zamówienia  | Szkolenia  |  Poligrafia 

Powyżej widzimy przekrój przez Toner Cartridge. Naszym celem jest uzupełnić "zasobnik tonera". Należy robić to nader ostrożnie, tak aby nie uszkodzić pozostałych elementów. Nie należy dotykać bębna światłoczułego, ani działać nań ostrym światłem. Prace należy wykonywać w miejcu zacienionym, gdzie docierające światło jest już kilkakrotnie odbite. Na zdjęciach widać jak uzupełnić zasobnik w kartridżu do drukarki 1100/1100A, pamiętajmy jednak, że ogólny schemat działania jest jednakowy dla wszystkich drukarek.

Jeżeli napełniasz kartridż po raz 2-3 to pamiętaj, że należy sprawdzić również inne elementy (nie tylko dosypać toner do zasobnika). Dwa ważne elementy to:
1. usunąć toner resztkowy ze zbiorniczka nadmiarowego "śmietnika",
2. sprawdzić wizualnie zużycie bębna świtłoczułego OPC, i jeżeli widać przetarcia na warstwie OPC bęben należy wymienić. Pamiętaj decydując się na wymianę bębna dobrze jest wymienić również listwę czyszczącą (tzw. zbierak)
Zrób to sam


Na foto 1 widzimy proces odkręcenia wkręta trzymającego prawą ściankę boczną (tzw. endcap prawy)Foto 2 przedstawia czynność wyjęcia tzw PIN'a. Uwaga istnieją dwa rodzaje PIN'ów z łebkiem i bez. Piny zakończone łebkiem wyjmujemy przez zwykłe podważenie go przy pomocy płaskiego śrubokręta. Natomiast pin prosty należy lekko wypchnąć rozchylając endcap od reszty kartridża przy pomocy płaskiego śrubokręta, a następnie wyciągnąć używając szczypiec.Po wyjęciu pina należy rozchylić części tonera tak, aby zdjąć ENDCAP.Następnie ścisnąć Kartridż do normalnej pozycji, i zdjąć korek z zasobnika na toner.Przez uzyskany otwór należy przy pomocy lejka wsypać toner do zasobnika, a następnie złożyć Kartridż wykonując wyżej opisane czynności w kolejności odwrotnej.
UWAGA: Jeżeli w twoim kartridżu użyto PIN'u bez płaskiego zakończenia, a ty chcesz założyć z takim zakończeniem, to daj znać mam takie PIN'y w ofercie.

Zamówienia, porady i zapytania ofertowe: tel.: (0) 41 368 99 44 tel. kom.: (0) 691 538 236
Wyślij wiadomość ze strony WWW e-mail: biuro@dobracena.net Gadu-Gadu: 1973121
© Copyright 2001-2004 by ZESPÓŁ OPC